سود تضمینی بیمه عمر یا سود پیش بینی

قضیه سود تضمینی، سود تضمینی و سود مشارکت در منافع در بیمه های عمر چیه

دوستان عزیز دقت کنید. نرخ های موجود در جداول بیمه  عمر با سود تضمینی محاسبه شده اند نه سود مشارکت در منافع و نه سود پیش بینی.

در بیمه عمر دو نوع سود به کار برده می شود:

سود تضمینی بیمه عمر - بیمه مرکزی۱- سود تضمینی: سود تضمینی بیمه عمر را بیمه مرکزی تعیین می کند و برای تمام شرکت ها یکسان است. نرخ های تمامی شرکت های بیمه یکسان و زیر نظر بیمه مرکزی هستند. یعنی تمامی شرکت ها اعم از بیمه ایران که تنها بیمه دولتیست تا تمام بیمه های خصوصی در حال حاضر با سود ۱۶درصد قرارداد می بندند.  پس جداولی که نرخ ان با سود تضمینی محسابه شده است مانند جداول موجود در این صفحه، حداقل مبلغیست که به شما پرداخت می شود. جدول تضمینی یعنی در بدترین حالت در تمام  طول مدت قرارداد از سود حداقلی ۱۶درصدی برخوردار خواهید بود (به طور دقیق از انجا که سود های سال قبل هم در سود سال جدید محاسبه میشود: ۲ سال اول ۱۶، ۲ سال دوم 13، بعد از 10) .

۲- سود مشارکت در منافع بیمه عمر: وقتی که شرکت های بیمه هر سال بیشتر از انچه مورد انتظار بود سود کردند، مشتریان را در سود خود تسهیم میکنند. این سود معمولا تیرماه از طرف بیمه مرکزی اعلام می شود. بعنوان مثال سال گذشته (اعلام شده در تیر ۹۵) در بیمه ایران سود مشارکت در منافع بیمه عمر ۲۴ درصد و سال قبل ان ۲۴.۹ درصد اعلام شد. یعنی سال گذشته به تمامی افرادی که بیمه عمر ایران داشتند با قرارداد های تضمینی ۱۶ درصد، ۸ درصد بیشتر سود واریزز شد (۲۴-۱۶= ۸). اگر نماینده یا شرکتی، در مورد سود مشارکت در منافع، پیش بینی به عمل آورد به آن سود پیش بینی بیمه عمر می گویند که این کار از طرف بیمه مرکزی ممنوع است

پس اگر از شرکت دیگری جدولی گرفتید که مبالغ خیلی بالاتر ازین ارقام است، بدانید ارقامشان بر اساس سود پیش بینی و در نتیجه خلاف قانون است. چرا که سود مشارکت در منافع مشخص نیست و انتهای هر سال مشخص می شود. ولی مشتری این را نمی داند و به ان شرکت اعتماد میکند. در اینده که متوجه شد، مبلغش از مبلغی که در جدول آمده کمتر شده است، شکایت میکند و اینگونه شرکت ها جواب می دهند: "ما صرفا بر اساس سود پیش بینی نرخ دادیم و پیش بینی می کردیم اینگونه شود که نشد، ما تضمین نکردیم." البته اگر همچنان این شرکت های وجود داشته باشند. چرا که اغلب فعالان بیمه عمر اینگونه شرکت ها، صرفا بازاریاب هستند، امسال هستند و سال دیگر خبری از انها نیست. لطفا در انتخاب شرکت بیمه و نماینده ی طرف قراردادتان تحقیق کنید. بیمه عمر قراردادی طولانی مدت است و باید با چشم باز خریداری شود.

نماینده جنرال، درجه ۱ و برتر بیمه ایران در سالهای ۹۱،۹۲، ۹۳، ۹۵ ایزدی کد ۵۸۴۱ فعال از سال ۱۳۸۴

بیمه ایران (۱۳۱۴)

سود پیش بینی بیمه عمر

 

سود تضمینی بیمه عمر یا سود پیش بینی

جداول بیمه عمر با سود تضمینی یا پیش بینی و مشارکت در منافع تمامی شرکت های بیمه. بسیار بسیار مهم. قبل از سفارش بیمه عمر حتما مطالعه کنید

لگوی بیمه ایران نمایندگی ایزدی کد ۵۸۴۱

توضیحات