If you're seeing this page there is a problem with the layout.master file of your skin.

کلاهبرداری از بیمه عمر

گزارش کلاهبرداری از بیمه عمر پرونده مرده ی بی حافظه - اپیزود هفت

جان داروین معلم سابق و زندانبانی در انگلیس، در سال 2007 به اداره ی پلیس مراجعه کرد و اذعان داشت که احساس میکند فردی گمشده است. خودش را می شناسد اما از چند سال اخیر خود حافظه ای ندارد و ممکن است کسی دنبالش باشد. پلیس هویت او را در سیستم جستجو میکند و متوجه می شود گواهی فوت او 5 سال قبل صادر شده بوده است. 5 سال قبل که او با قایق کوچک تفریحی اش به دریا میزند گم می شود. پلیس بدنبال او میگردد و نهایتا قایق بدون سرنشین او را می یابند. ار آنجایی که آن روز، روزی صاف و آفتابی بود ، گم شدن او عجیب به نظر می آمد. بهرحال بدلیل اینکه هیچ ردی ازو یافت نشد نهایتا گواهی فوت صادر شده بود و سرمایه ی فوت ناشی از بیمه عمری که خریده بود و بیمه عمری که سازمان زندان برای کار کنانش تهیه کرده بود به همسر جان و فرزندانش پرداخت شد.

پلیس با فرزندان او تماس گرفت تا پیدا شدن پدرشان را اطلاع دهد. پسران جان این موضوع را باور نمی کردند و در شوک بودند. همسر جان در انگلستان نبود و اعلام کرد خودش را خواهد رساند. موضوع پیدا شدن جان که تصور میشد غرق شده است، مورد توجه روزنامه نگاران و ژورنالیست های بسیاری قرار گرفت. تصاویر جان و خانواده اش تیتر اول روزنامه های محلی شده بود. یکی از ژورنالیست ها در گوگل نام جان داروین را سرچ کرده بود تا برای خبرش تصاویری جدید از او بیابد که ناگهان با عکسی برمیخورد که سرآغاز یک رسوایی بزرگ گشت. جان داروین و همسرش آن در کنار یک دلال ملک در شهر پاناما > مربوط به یکسال قبل!

جریان ازین قرار بود. جان و آن برای بدست آوردن سرمایه فوت بیمه عمر جان نقشه ی ساده ای تدارک دیده بودند که در اجرای اولیه اش موفق شدند. جان پس از اجرای نقشه، به اتاقکی در کنار خانه ی آن نقل مکان کرد. برای اینکه رفت و آمد راحتتر باشد> دری مخفی در کمد لباسهای آن ایجاد کردند که جان بتواند هر موقع که میخواهد از طریق این در رفت و آمد داشته باشد. آنها مدتی را بهمین منوال گذراندند و راز را بین خودشان نگه داشتند. حتی فرزندانشان نیز نباید ازین راز با خبر می شدند. دو سال بعد این زوج تصمیم گرفتند به قبرس نقل مکان کنند . جان پاسپورت جعلی با نام جان جونر تهیه کرد. با آن به قبرس رفتند و در آنجا د راملاک سرمایه گذاری کردند. در قبرس بدلیل مشکلات قانونی ناچارا به پاناما نقل مکان کردند. در پاناما هنگامیکه بدنبال ساختمانی مناسب برای سکونت می گشتند، دلال ملک عکسی از آنها می گیرد که بعنوان تبلیغات در روزنامه های محلی چاپ کند. "پاناما خارجی ها را جذب می کند"

این عکس در وبسایت آژانس املاک پاناما هم گذاشته می شود. روزها به خوبی می گذرند تا اینکه پاناما قانون جدیدی می گذارد که سابقه ی کسانی که به پاناما مهاجرت کرده اند ، از کشور اصلی شان ارزیابی خواهد شد. بدینترتیب گذشته ی  جان داروین و آن درصورت تمایل به ماندن در پاناما افشا می شد. داروین که در این میان مشکلات زیادی را بدلیل تغییر اسم های جعلی و مشکلات قانونی بوجود آمده> گذرانده بود، تصمیم گرفت داستانی بسازد و به شهر خود برگردد. داستان از دست دادن حافظه و کمک خواستن از پلیس.

بعد از برملا شدن عکس جان و آن در پاناما، آن بلافاصله اقرار کرد و از فرزندانش طلب بخشش کرد.آنها به 6 سال زندان و پرداخت 540 هزار یورو محکوم شدند. و در سال 2015 محکومیت خود را اتمام و بدهی هایشان را پرداخت کردند.

کلاهبرداری از بیمه عمر اپیزود هفت

پرونده ی کلاهبرداری که بصورت اتفاقی با یک عکس رسوا شد

کلاهبرداری از بیمه عمر
لگوی بیمه ایران نمایندگی ایزدی کد ۵۸۴۱

توضیحات

vigoor
View User Profile for vigoor
شنبه 20 خرداد 1396, 12:14:47

چه ایده ی جالبی. تو ایران کسی اینکارارو کنه اصن نمیفهمن 

شنبه 20 خرداد 1396, 12:24:43

سلام نه  اتفاقا سیستم بیمه عمر تو ایران هم خیلی دقیقن. همه چی بررسی میشه

nargil
View User Profile for nargil
ﺳﻪشنبه 23 خرداد 1396, 13:41:52

 خوب بود بازم بزارید


نقشه سایت | نمای قابل چاپ | © 2008 - 2020 بیمه عمر ایران نمایندگی ایزدی

ایجاد شده با موجوپرتال | | |