نوع پرداخت حق بیمه

اقساط بیمه ماهیانه، سالیانه، شش ماه، سه ماهه

حق بیمه عمر سالیانه یا ماهیانهپرداختی های حق بیمه هایمان را چطوری انتخاب کنیم؟

ماهیانه، سه ماه یکبار، شش ماهه یا سالیانه؟

شما میتوانید در هنگام عقد قرارداد مشخص کنید که تمایل دارید به چه ترتیب حق بیمه عمر خود را پرداخت کنید. هر چقدر مبالغ حق بیمه یکجاتر باشد مبلغ نهایی که بیمه به شما می دهد (ارزش بازخرید) بالاتر است.

پس کسی که سالیانه یک میلیون و دویست هزار تومان قسط بیمه عمر پرداخت میکند مبلغ بیشتری خواهد داشت نسبت به کسی که ماهیانه مبلغ صد هزار تومان واریزی قسط بیمه عمر دارد.

اما اینکه کدام نوع پرداخت را انتخاب کنید به تیپ شخصیتی شما وابسته هست. بعضی دوستان تمایل دارند مبالغ را ریز ریز پرداخت کنند تا کمتر تحت فشار قرار گیرند. و مبلغ پرداختیشان کوچک باشد و به چشم نیاید. در اینصورت باید پرداخت ماهیانه را انتخاب کنند. اما بعضی دوستان دیگر ازینکه مرتبا ماهیانه وظیفه ای تکراری را انجام دهند و مبلغی را پرداخت کنند (ولو اینکه برای سپرده گذاری خودشان است) اذیت می شوند و ترجیح می دهند مبالغ را یکدفعه ای و یکجا پرداخت کنند و تا سال اینده دیگر به ان فکر نکنند.

خوشبختانه اگر روش پرداختی شما مورد دلخواهتان نبود می توانید ان را تغییر دهید. بدین منظور یک برگه درخواست تغییر روش پرداخت مطابق تصویر می نویسید و بقیه امور را ما برایتان انجام می دهیم. با شرایط جدید جدولی جدید صادر می شود که تغییرات را نمایان می کند . نکته ی لازم بذکر اینست که این تغییرات فقط سالی یکبار انهم قبل از موعد سر رسید بیمه نامه امکانپذیر است. یعنی اگر بیمه خود را پانزدهم اردیبهشت سال ۹۶ باز کردید، باید درخواست خود را تا قبل از ۱۵ اردیبهشت (حداقل یکهفته قبل) سال ۹۷ اعلام بفرمائید. اگر از سررسید بگذرد امکان تغییر تا سال بعد وجود ند ارد. بدیهیست برای صدور شرایط جدید اقساط قبلی باید تسویه شده باشند.

 

گواهی درخواست تغییر شرایط بیمه عمر

نحوه پرداخت حق بیمه عمر

حق بیمه خود را هر چند وقت یکبار بریزیم

جدول سالیانه و ماهیانه بیمه عمر
لگوی بیمه ایران نمایندگی ایزدی کد ۵۸۴۱