6 موقعیت ضروری برای خرید بیمه عمر

 سطح فرهنگی اغلب ما ایرانیها به قدری بالا رفته است که وجود بیمه عمر در زندگی را یک ضرورت می دانیم. برخی از خانواده های آشنا با مزایای بیمه عمر، به تعداد اعضای خانواده بیمه عمر می خرند و حتی عده ای نیز بیش از آن.

در زیر شش موقعیت زندگی  که بیمه عمر را برایتان ضروری می سازد، معرفی می کنیم:

وقتی عاشق هستید: فرزند، همسر، مادر، پدر، نامزد، دوست... وقتی عاشق هستیم تمام ذهنمان را عزیزمان پر میکند. می خواهیم تا جایی که امکان دارد در آرامش و راحتی زندگی کند و خوش باشد. این دسته افراد بیشترین مشتریان ما هستند. پدران و مادرانی که خود را بخاطر آینده فرزندشان بیمه عمر میکنند. یا همسرانی که آینده نگری کرده و نمی خواهند کم و کسری بجای بماند.

وقتی استخدام نیستید: به زمان بازنشستگی خود فکر کردید؟ وقتی استخدام نیستید چگونه در آینده حقوق بازنشستگی دریافت خواهید کرد؟ چه کسی خرج و مخارجتان را خواهد داد؟ این دسته افراد نیز بعد از مورد اول از بیشترین متقاضیان خرید بیمه عمر هستند. مهم نیست شغلی دارید یا ندارید، کار آزاد دارید یا فریلنسر هستید. با بیمه عمر بازنشستگی بعد از تعداد سالی که خودتان به دلخواه تعیین میکنید می توانید تا آخر عمرتان حقوق بازنشستگی دریافت کنید.

وقتی خانه دار هستید: خیلی از بانوان ایرانی اعتقاد دارند اگر درآمدی ندارند، پس به بیمه عمر نیازی نیست. اما همانطور که در مقاله "بیمه عمر مادران" توضیح داده شد، فرد  خانه دار، ارزش مالی بسیاری برای خانواده دارد و اگر نبود (جدای از مسائل احساسی، صرفا با دید اقتصادی) برای مهدکودک، معلم خصوصی، پرستار بچه، نظافتچی، آشپز، مسئول خرید ، نگهبان و غیره نیاز به هزینه ی زیادیست. بیمه عمر، به بازماندگان کمک خواهد کرد راحتتر از پس هزینه های اینچنینی بر ایند.

وقتی بیمه تامین اجتماعی هستید: اگر فکر میکنید بیمه بازنشستگی که بعد از اتمام دوران کاری به شما تعلق خواهد گرفت، برایتان کافیست، دوباره فکر کنید. و همچنین به پایداری آن... اگر شغلتان را رها کنید چه می شود؟

وقتی جوان و سالمید: در اینصورت هزینه ی پرداختی بیمه عمر شما بسیار کم است. چرا که هزینه ها با افزایش سن افزایش می یابد. از این فرصت استفاده کنید و همزمان پوشش کامل بیمه عمر را نیز داشته باشید.

وقتی بیماری حاد دارید: بسیاری تصور میکنند درصورت وجود بیماری، بیمه عمر به آنها تعلق نخواهد گرفت. اما این مسئله الزاما واقعیت ندارد.  شرایطی وجود دارد که امکان تحت پوشش قرار گرفتن را برای بسیاری از بیماران فراهم می کند. ضرورت بیمه عمر در این شرایط بر هیچ کس پوشیده نیست.

البته بسیاری ازین موارد را میدانستید اما گاهی نیاز به یادآوریست. نیاز به اقدام است. حواسمان باشد ثانیه های عمرمان را بیهوده از دست ندهیم. بیمه عمر مورد نظرتان را هر چه سریعتر سفارش دهید یا مشاوره بگیرید. مطمئن باشید در آینده از خود تشکر خواهید کرد.