آموزش ثروت آفرینی به کودکان

چگونه فرزندان ثروتمند به بار آوریم.

مهارت ها و خصوصیات زیادی برای پولدار شدن نیاز هست. اگر میخواهید فرزندتان پولدار شود، باید این خصلت ها را در کنار مهارت های دیگر زندگی، از کودکی پرورش دهید. برای پرورش انسانی که در قبال پول احساس تعهد و مسئولیت می کند و ذاتا ثروت را بخود جذب می کند هیچ وقت زود نیست. بدین منظور اقدامات زیر لازمه ی این امر هستند:

1- باورها و احساسات "خودتان" را راجع به پول بسنجید. آيا شما به پول بعنوان یک چالش و مزیت نگاه میکنید یا مسئله ای منفی و پست که برای زنده ماندن محبورید آن را کسب کنید؟ اگر دید شما به ثروت منفی است، راه سختی را برای پرورش کودکی ثروتمند در پیش دارید. قطعا داستان "رطب خورده کی منع رطب کند" را شنیدید. اگر میخواهید پول در ذهن  فرزندتان مرتبط با  شادی، سلامتی، چالش، موفقیت و ... همراه باشد، تفکر خودتان نیز باید همینگونه باشد. ناسازگاری باورهای شما با  آنچه تمایل دارید کودکتان باور داشته باشد ابدا ثمره ی خوبی نخواهد داشت.

2- عادت های خرج کردن " خودتان" را شناخته و ارزیابی کنید. اگر بیشتر از آنچه بدست می آورید خرج می کنید، یا درآمد خود را صرف هزینه های بیهوده و بدردنخور می کنید، اگر عادت به سرمایه گذاری و ذخیر سازی ندارید، از فرزندتان انتظار ثروتمند شدن نداشته باشید. اگر در حال حاضر مسایل مالی، اصلی ترین دغدغه خاطر شماست و استرس زیادی را برای گذران زندگی تحمل می کنید، به دقت به عادت های درآمد زایی و خرج کردن خود از کودکی تا بحال دقت کنید. نقاط ضعف خودتان را شناسایی کنید، مسئولیت آن را بپذیرید و در راستای تغییر آن قدم بردارید. بودجه ی مشخصی را تعیین کنید و فقط در همان حد خرج کنید. شروع به ذخیره کردن کنید و برای دوران بازنشستگی سرمایه گذاری کنید. حتی اگر مبلغ بسیار ناچیزی باشد میتواند گره گشای بزرگی شود. این قدم برای تک تک افراد خانواده مثمر ثمر خواهد بود و الگوی خوبی را برای کودک شما ایجاد می کند.

بیمه عمر نوزاد

3- اصول عمومی کاری "خود" را ارزیابی کنید. سخت کار کردن، تنها راه موفقیت برای اغلب آدمهاست. آیا شما در شغلتان، وظیفه شناسید؟ آيا اغلب شغل خود را تغییر می دهید و از آن احساس رضایت ندارید؟ اگر اینچنین است حتما در مورد دلیل انتخاب آن شغل با  فرزندتان صحبت کنید. چرا که ممکن است او تصور کند تمام کارهای دنیا اذیت کننده هستند. قسمت بزرگی از تفکر  مثبت راجع به درآمدزایی به شغلی که "دوستش دارید" بستگی دارد. شغلی که از آن لذت میبرید. اگر با  شغل خود خوشحال نیستید، برای تعویض آن اقدام کنید و اهداف واقع گرایانه بریزید. یا اگر امکانش وجود ندارد آن را بپذیرید و مود خود را از منفی گرایی به نگرش مثبت تغییر دهید. هنگامی که کودکتان عملکرد شما را ببیند درس بسیار مهمی را کسب خواهد کرد و برای خود و تصمیمگیری های  خود ارزش بیشتری قایل می شود.

ادامه مقاله در پست های بعدی درج خواهد شد. 

جهت مشاوره و سفارش بیمه عمر کودک بعنوان راهی مناسب برای سرمایه گذاری و آموزش ثروت سازی با ما تماس بگیرید.